Seglass 87" Dining Table
Call for Price
Avena Solid Wood Square Coffee Table
Call for Price
Avena Solid Wood Square End Table
"*" indicates required fields
Description
The Avena Burl End Table is a masterpiece of natural sophistication and contemporary design. Featuring a striking burl wood veneer, its unique grain patterns and warm tones create an organic yet luxurious aesthetic. The faceted silhouette adds a modern touch, making it a perfect statement piece for living rooms. Functional and stylish, the Avena table effortlessly enhances any interior with its timeless elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 17.75”W x 17.75”D x 23.5”H |
|---|---|
| Materials | Burl Veneer |
| Colors | Natural |
| Weight | 30.8 lbs |
| Table Clearance From Floor | 0.25″ |
Additional information
| Weight | 30.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 17.75 × 23.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Avena |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Avena Solid Wood Square Coffee Table
Related products
Liam Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.