D89-3101-AW – Complements Round Side Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Zinc Plated Steel, Stone, Glass Reinforced Concrete |
|---|---|
| Notes | NOTE: Natural hairline fractures will occur over time, which is a normal characteristic for the material of this item. These hairline fractures are not structural but cosmetic and generally v |
| Volume | 9 cft |
| Weight | 78 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 18.25 × 22 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | White |
| Style | Industrial |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Modern Farmhouse End Table
Olmsted Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.