Egret Cast Stone Stool
"*" indicates required fields
Description
The Egret Stool is a striking example of form meeting function in a design that is as practical as it is artistic. Molded from high-quality materials into a silhouette that is both sculptural and ergonomic, this stool adds an avant-garde touch to any space. Perfect for use indoors and out, its cast material is robust and enduring, able to withstand the elements while maintaining its pristine appearance.
Additional information
| Weight | 22.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.625 × 14.75 × 18.5 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Gray |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cast Stone Tables |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cavi Cast Stone Console Table
Darley Cast Stone Round Outdoor Pedestal Coffee Table
Darley Cast Stone Round Outdoor Pedestal Side Table
Delphi Cast Stone Outdoor End Table
Delphi Oval Dining Table
Delphi Round Dining Table
Fisher Cast Stone Round Outdoor Table 36 In. W X 30 In. H
Fisher Cast Stone Square Table
Related products
Erabella Side Table
Modern Farmhouse End Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.