Bartlett's Island Group Bedroom Case
Call for Price
Odeon Round Mirror
Call for Price
Ibis Cast Stone End Table
"*" indicates required fields
Description
The Ibis End Table presents a harmonious fusion of simplicity and robustness, ideal for adding a touch of minimalist elegance to any space. Cast in a graceful form, the table’s smooth, wide top transitions into a flared base, creating an appealing profile that nods to modern design while providing stable support. This piece’s aesthetic is heightened by the textured organic touch to its sturdy silhouette. This end table represents the intersection of form and function—a stylish, durable addition to the discerning decorator’s ensemble.
Additional information
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 22.25 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray, Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cast Stone Tables |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cavi Cast Stone Console Table
Darley Cast Stone Round Outdoor Pedestal Coffee Table
Darley Cast Stone Round Outdoor Pedestal Side Table
Delphi Cast Stone Outdoor End Table
Delphi Oval Dining Table
Delphi Round Dining Table
Egret Cast Stone Stool
Fisher Cast Stone Round Outdoor Table 36 In. W X 30 In. H
Related products
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.