Maddox Round End Table
"*" indicates required fields
Description
The hallmark of this design is the natural Biscotti finish and the use of texture, wood grain and inlay patterns to subtly tease the eye. The brushed stainless metal legs and uniquely designed hardware provides a subtle contrast. The transitional style will fit flexibly into multiple interior styles and spaces.
Product Details
| Feature | This item may not have any flashy features but we still think it’s pretty awesome 🙂 |
|---|
Additional information
| Dimensions | 22 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Biscotti |
| Style | Transitional |
| Collection | Maddox |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Maddox 1 Drawer Nightstand
Maddox 66″ Executive Desk
Maddox 68″ Writing Desk
Maddox 80″ Console
Maddox Cal King Rails
Maddox Chairside Table
Maddox Chest
Maddox Credenza Hutch
Related products
Carpenter Brown Lamp Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.