Slate Trumpet Table
"*" indicates required fields
Description
**Final Sale – All Items are sold as is, no returns unless damaged upon receipt. Introducing the Slate Trumpet Table, a little modern masterpiece. The hand-hammered shiny silver base of this table is complemented by a circular black granite top, accentuating the base’s shine and adding a touch of luxury. With its sleek design and contrasting elements, the Slate Trumpet Table is a contemporary piece that brings a stylish and modern aesthetic to any space.
Product Details
| Item Weight | 29 |
|---|---|
| Materials | Aluminum and Granite |
| Opportunity Buy | YES |
| Dimensions | W:19.75 x D:19.75 x H:22.75 |
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 19.75 × 22.75 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Slate |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Chambers Rectangular Drawer End
Liam Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.