Axiom Round Side Table
$2,672.00 Original price was: $2,672.00.$1,678.99Current price is: $1,678.99.
St. Armand Round End Table
Call for Price
Astor Rectangular End Table
"*" indicates required fields
Description
In keeping with current design trends, the Astor living room table collection embraces the merger of natural wood stains with clean lines. This approach provides an excellent foundation for adding unique style elements to the piece. In the case of the Astor End Table, a starburst motif is featured on the top and sets the table apart. The starburst design is made using hand-laid thick veneers in three contrasting wood species Oak, Pine, and Walnut. This is then inset with a simple mitered frame for a tray effect. The Astor End Table also includes a lower shelf that adds extra display storage, visual balance, and structural strength.
Additional information
| Dimensions | 28 × 24 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Hammary |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Astor |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
End Table
Lenox Martini Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.