Today’s Hours Getting Hours
Kenbridge Bench
| Dimensions | 20 × 60 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gold, White |
| Features | Customizable, Fabric, Metal |
| Style | Transitional |
Modern Astor Chest
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 42 × 50 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black, Gold |
| Features | Customizable, Metal, Wood |
| Style | Modern |
Modern Astor Dresser
| Weight | 243 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 32 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black, Gold |
| Features | Customizable, Metal, Wood |
| Style | Modern |
Modern Rivoli Small Dresser
| Weight | 183 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 48 × 38 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, Gold |
| Features | Customizable, Metal, Wood |
| Style | Modern |
Modern Rivoli Tall Chest
| Weight | 207 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 38 × 52 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, Gold |
| Features | Customizable, Metal, Wood |
| Style | Modern |
Ventura Chest Shell White
| Weight | 218 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 46 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gold, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Wood |
| Style | Transitional |
Ventura Colors Nightstand
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 26.8 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gold, White |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Cottage |






