Today’s Hours Getting Hours
Danbury Square Ottoman
| Dimensions | 35 × 35 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Danbury Square Ottoman 25×25
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 19 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Danbury Square Ottoman 35×35
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 19 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Danbury Square Ottoman 45×45
| Weight | 61 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 45 × 19 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Danbury Storage Ottoman
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 19 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Storage |
| Style | Transitional |
Dandridge Table & Phelps Chairs
| Dimensions | 42 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Davenport Chair
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 40 × 38 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Davenport Roll Arm Sofa
| Dimensions | 39.5 × 88 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Davenport Storage Ottoman
| Dimensions | 24 × 52 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Storage |
| Style | Transitional |
Davis Chair
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 34 × 31.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Customizable |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Davis Power Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Davis Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Yellow |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Davis Power Reclining Loveseat
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Davis Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Davis Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |












