020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
27010 New Traditions Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
32410 New Traditions Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
34500 New Traditions Ottoman
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
52410 Chair
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 31 × 40 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Blue, Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Traditional |
Knox Sofa with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Loren Swivel Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel, Upholstered |
| Style | Casual, Traditional |
New Traditions Wood Trim Chair
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28 × 43 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige, Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Ottoman 24600
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 21 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Green, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Paula Deen P012210BD Chair
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 32 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige, Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Wood |
| Style | Traditional |
Paula Deen Swivel Chair P004310BDSC
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 34 × 42 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Green |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Traditional |
Tripp Twin Sleeper
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric, Sleeper, Upholstered |
| Style | Casual, Traditional |














