Today’s Hours Getting Hours
Essentials Sofa 787850
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige, Tan |
| Features | Fabric, Nailheads, Wood |
| Style | Traditional |
Essentials Sofa 791050
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Fabric, Nailheads, Wood |
| Style | Traditional |
Essex Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
Evansley Sofa
| Weight | 163 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 89 × 39 in |
| Color | Blue, Navy |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Next-Gen Nuvellaâ„¢, Performance Fabric |
| Shade | Dark |
| Series Features | Contemporary sofa for a casual, modern look with plush side bolsters in Next-Gen Nuvella. Featuring the Next-Gen Nuvella true performance fabric that offers high UV protection while being bleachable as well as cleanable. This is excellent for a high traffic areas. Padded soft chenille featuring a subtle stria effect giving the material a linear patter for added dimension. Loose reversible cushions, loose reversible backs, and removable accent pillows with washable zippers for machine washing and low profile accent legs. |
| Brand | Ashley Furniture |
Exhale Swivel Chair
| Dimensions | 32 × 31 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
EZ Motion Swivel Gliding Recliner
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
EZ1C00 Double Reclining Loveseat
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner |
| Style | Transitional |
EZ1C00H Double Reclining Sofa with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
EZ200 Double Reclining Loveseat
| Dimensions | 41 × 63 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
EZ200 Rocker Recliner
| Dimensions | 41 × 38 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocking |
| Style | Transitional |
EZ2200 LAF Recl Chair
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |











