Refined Leather Power Swivel Gliding Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Swivel |
Refined Leather Swivel Gliding Recliner
| Weight | 176 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Refined |
| Features | Cupholders, Leather, Swivel |
Reform Small Bench
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 24 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Reform |
| Features | Leather |
Rhapsody Executive Desk
| Weight | 418.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 74 × 31 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Leather |
Rio Leather Power Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Rio Leather Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Headrest |
Rio Leather Power Reclining Loveseat
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 64 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Rio Leather Power Reclining Loveseat
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 64 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Rio Leather Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 244 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Rio Leather Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 244 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Rio Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
| Weight | 268 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Rio Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
| Weight | 268 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |


