Today’s Hours Getting Hours
Minnie Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Navy |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Minnie Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Motion Reclining Sock Arm Sofa
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Motion Tall Back Sock Arm Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 37 × 44.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Mustang Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Storage, USB |
| Style | Transitional |
Mustang Power Reclining Loveseat With Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Nirvana Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Nirvana Power Reclining Sectional With Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Nirvana Power Reclining Sectional with Power Headrests
| Dimensions | 101 × 114 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Oscar Leather P3 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture, USB, Wall Saver |
| Style | Transitional |
Oscar Power Lift Recliner With Power Headrest & Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional, Transitional |
Oscar Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Owen Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Parker Club Level Loveseat w/Power & Console Brown
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Parsons Club Level Loveseat w/Power and Console
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary |














