Today’s Hours Getting Hours
Benchmade Motion Reclining Panel Arm Sofa
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Sock Arm Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 37 × 44.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Benson Motion Sofa W/Power Headrests
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Transitional |
Carter Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 261 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Catalina Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Catalina Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Catalina Power Reclining Sectional With Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Catalina Power Reclining Sofa & Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Catalina Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Casual, Transitional |
Catalina Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
Claremont Motion Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Clive Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 245 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Conover Casual Power Reclining Sofa With Power Headrest And Lumbar
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Casual |
Dakota Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recliner, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Davis Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 278 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |













