Today’s Hours Getting Hours
Minnie P2 Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Casual, Traditional |
Minnie Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Navy |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Minnie Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Motion Reclining Sock Arm Sofa
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Motion Tall Back Sock Arm Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 37 × 44.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Oscar Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Penn Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 281 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 243 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 60 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Rocking Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Peyton Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown, Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Rio Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Rio Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Power Headrest |
| Style | Casual, Transitional |
Rio Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Rio Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest |
| Style | Transitional |













