Today’s Hours Getting Hours
Carter Power Reclining Sofa with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 347 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Catalina Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Catalina Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Catalina Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Catalina Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Catalina Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Catalina Power Reclining Sectional With Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Catalina Power Reclining Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Catalina Power Reclining Sofa & Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Catalina Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Casual, Transitional |
Catalina Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Catalina Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Casual |
Catalina Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Transitional |
Chance Power Gliding Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Glider, Leather, Power, Power Headrest, Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Traditional, Transitional |
Chance Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Storage, USB |
| Style | Transitional |










