Today’s Hours Getting Hours
Easton Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 321 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 85 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Ellis Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 151 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 41 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Ellis Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 287 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Console, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Ellis Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Fenwick Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Fenwick Power Reclining Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Fenwick Power Reclining Loveseat With Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Fenwick Power Reclining Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Floyd Power Reclining Sectional with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Forte Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 275 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 70 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Garrett Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Gerard Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 169 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 38 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Grant Power Reclining Loveseat With Console & Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Tan |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Storage, USB |
| Style | Transitional |
Henry Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage, USB |
| Style | Transitional |
Holton Power Gliding Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |













