Today’s Hours Getting Hours
Airy Leather Power Recliner
| Dimensions | 43 × 49 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Airy Leather Power Reclining Sectional
| Dimensions | 121 × 143 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Modern |
Avery Leather Power Recliner Azure
| Dimensions | 42 × 41 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Features | Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Avery Leather Power Recliner Champagne
| Dimensions | 42 × 41 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Avery Leather Power Reclining Sofa Azure
| Dimensions | 42 × 85 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Features | Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Avon Leather Motion Sofa with Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Beaufort Power Sofa
| Weight | 243 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Power, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Beaufort Power Sofa
| Weight | 243 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Power, Power Motion, Power Recline, Recliner, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Beaumont Club Level Double Reclining Sofa with Power Headrests
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Beaumont Loveseat w/Power & Console
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Beaumont Power Motion Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Benchmade Custom Upholstery Loveseat
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Recline, Reclining |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Custom Sectional
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Benchmade Motion Leather Panel Arm Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 37 × 44.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, Upholstered, USB |
| Style | Modern |
Benchmade Motion Leather Slope Arm Recliner
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |







