Today’s Hours Getting Hours
Latitudes Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Dimensions | 41 × 36 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Recline |
| Style | Transitional |
Latitudes Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Latitudes Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Latitudes Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 326 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Console, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Latitudes Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 264 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Latitudes Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 337 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Linden Caramel Leather Power Swivel Gliding Recliner with Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
| Dimensions | 42 × 37 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Linden Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 272 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 64 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Modern |
Luna Power Recliner
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Luna Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Luna Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker |
| Style | Contemporary, Modern |
Luna Power Rocking Recliner & Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Rocker |
| Style | Contemporary, Modern |
Magnus Power Recliner
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Magnus Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Magnus Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |











