Today’s Hours Getting Hours
Oscar Leather P3 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture, USB, Wall Saver |
| Style | Transitional |
Oscar Power Lift Recliner With Power Headrest & Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional, Transitional |
Oscar Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Oswald Power High Leg Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Recline, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Owen Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Penn Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 281 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 243 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 60 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Penn Power Rocking Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Peyton Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown, Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Modern |
Peyton Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Peyton Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Casual, Transitional |
Ridge Granite Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Dimensions | 41 × 41 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Ridge Granite Fabric Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Dimensions | 41 × 76 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Cupholders, Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Ridge Granite Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Dimensions | 41 × 87 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |










