Today’s Hours Getting Hours
1C32H EZ1C00H Minimum Proximity Recliner
| Dimensions | 41 × 36 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Headrest, Leather, Power, Reclining, Upholstered, Wood |
| Style | Casual |
Atlas Power Lift Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black, Brown |
| Features | Power, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Reclining Furniture, USB |
| Style | Casual |
Beaufort Leather Power Loveseat
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Upholstered |
| Style | Casual, Traditional |
Belle Power Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Claremont Power Leather Zero Gravity Reclining Console
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Upholstered, Zero Gravity |
| Style | Casual, Traditional |
Davis Power Rocker Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue, Green |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Recline, Recline, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Devon Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
Finley Leather Power Incliner
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 36 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Power, Reclining, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Finley Leather Power Inclining Sofa
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 82 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Power, Reclining, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Geneva Power Rocking Recliner
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue, Grey |
| Features | Power, Power Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Casual, Transitional |
Iris Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |











