Strait Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Strait Leather Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Leather, Power, Power Headrest |
Strait Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
| Weight | 286 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 75 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Strait Leather Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Strait Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Triton Fabric Power Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Triton |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Triton Fabric Power Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Collection | Triton |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Triton Leather Power Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Triton |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Triton Leather Power Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Triton |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Woodlawn Fabric Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Woodlawn |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Woodlawn Fabric Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Woodlawn |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Woodlawn Fabric Power Rocking Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Woodlawn |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining, Rocking |