Today’s Hours Getting Hours
Arlo Reclining Sofa
| Weight | 344 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Belle Rocking Recliner
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Upholstered |
| Style | Transitional |
Bow Arm Morris Recliner
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Leather, Manual Recline, Recline, Reclining Furniture, Wood |
| Style | Contemporary, Mission |
Cade Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Recline, Reclining Furniture, Upholstered, USB |
| Style | Contemporary |
Devon Rocking Recliner
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Upholstered |
| Style | Transitional |
Grant Reclining Power Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power, Power Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Helen Recliner with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Beige, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Recline, Reclining Furniture, Wood |
| Style | Transitional |
Iris Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recliner, Reclining Furniture, Upholstered, USB, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Kerrie Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Power Footrest, Power Recline, Reclining Furniture, Rocker |
| Style | Contemporary |
Magnus Swivel Gliding Recliner
| Weight | 134 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Swivel, Upholstered |
| Style | Transitional |
Mason P2 Rocker Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture, Rocker, USB |
| Style | Casual, Transitional |
Miller Reclining Loveseat Power
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Tan |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power, Power Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Minnie Swivel Gliding Recliner
| Weight | 134 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Swivel, Upholstered |
| Style | Transitional |
Whistler High-Leg Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Customizable, Leather, Manual, Nailheads, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional |
Yukon Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Reclining Furniture, Wall Saver |
| Style | Casual, Transitional |













