Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |
Amani Three-Drawer Accent Chest
| Weight | 192.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 42 × 35.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | American Life Amani |
| Features | Storage |
Entertainment Console 72in
| Weight | 154.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 36 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
| Features | Storage |
Melange, 5560-55 Home Entertainment Door Entertainment Console
| Weight | 222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 86 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Melange |
| Features | Storage |
Moment of Hope Chest
| Weight | 192.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 48.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Pink |
| Detail Color | Pinks |
| Style | Casual |
| Collection | Susan G. Komen |
| Features | Storage |
Sanctuary Four Door Mirrored Console- Ebony
| Weight | 253.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 105 × 38 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Four-Drawer Thin Console
| Weight | 127.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 72 × 34 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Blue |
| Detail Color | Blues |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Four-Drawer Thin Console – Drift
| Weight | 79.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 72 × 34 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Four-Drawer Thin Console – Ebony
| Weight | 79.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 72 × 34 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Fretwork Chest-Pearl Essence
| Weight | 110.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 36 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary One-Drawer Round Lamp Table – Visage
| Weight | 80.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |
