Heritage Writing Desk
| Weight | 76.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 42 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | 5085-10 |
| Features | Storage |
Home Office Brookhaven Left Pedestal Desk
| Weight | 193.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 68.25 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
Home Office Brookhaven Right Pedestal Return
| Weight | 156.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 50 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
