Home Office Brookhaven Left Pedestal Desk
Call for Price
Brookhaven Open Bookcase
Call for Price
Home Office Brookhaven Right Pedestal Return
50″ (127 cm) A refined piece inspired by Cherry Veneers design elements, designed to complement modern spaces.
"*" indicates required fields
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 156.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 50 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Brookhaven Executive L Right Return
| Weight | 351 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 79 × 68.25 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
Brookhaven Lateral File
| Weight | 129.41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 32 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
Brookhaven Leg Desk
| Weight | 98.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Power |
Brookhaven Tall Bookcase
| Weight | 99.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.25 × 32 × 78.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
Home Office Brookhaven Left Pedestal Desk
| Weight | 193.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 68.25 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Brookhaven |
| Features | Storage |
Related products
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Boca 48 In. Hutch
Boca 48 In. Writing Desk
Boca 60 In. Writing Desk
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
Hawthorne 66″ Curved Exec Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.