Today’s Hours Getting Hours
Capron Office Chair
| Dimensions | 28.4 × 22.8 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Casters, Customizable, Fabric, Leather, Metal, Upholstered |
| Style | Contemporary |
DC503 – Maze Ebony Fabric Desk Chair
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Black, Tan |
| Features | Fabric, Metal, Swivel, Upholstered |
| Style | Modern |
DC506 – Adlyn Blue Fabric Desk Chair
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Modern |
Haven WFH Desk Chair-Special Order
| Dimensions | 29 × 24 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Metal |
| Style | Transitional |
Origins Swivel-Tilt Arm Chair
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Traditional |
Sophie Desk Chair
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Adjustable, Fabric, Swivel, Wheels |
| Style | Transitional |
Stockton Desk Chair
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Adjustable, Fabric, Swivel, Wheels |
| Style | Transitional |
Stressless Laurel Home Office High Back
| Dimensions | 28.35 × 28.35 × 39.37 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stressless Laurel Low Back
| Dimensions | 24.41 × 22.83 × 36.22 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stressless Wing Home Office
| Dimensions | 28.35 × 29.92 × 43.7 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Office Chairs
We sell a range of office chairs for back support, reduced discomfort and natural alignment. A quality office chair can improve your productivity, posture and overall physical well-being. Whether you spend just a couple of hours at your desk, eight hours or more, a good chair can make all the difference.
Reasons to Choose Our Ergonomic Office Chairs
INTERIORS HOME is a reputable office chair furniture store with a wide selection of home office products for sale. There are many benefits to coming to us to shop office chairs:
- Stylish designs to elevate your office
- Multiple options so you can find the perfect fit
- Ergonomic office chairs designed for all-day comfort
- Lower back support for long workdays
- Traditional and contemporary designs and materials
- Customizable features
- Swivel, tilt and adjustable height mechanisms on most models
Browse Our Office Chairs for Increased Comfort
Our many innovative ergonomic office chairs are designed to support the needs of various bodies and work schedules. Contact us to learn more about our selection of desk chairs and their features.







