Curata Bunching Bookcase
| Weight | 141.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 32 × 82 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Mobile File
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16.5 × 23.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Curata Writing Desk
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.25 × 66 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |