Today’s Hours Getting Hours
1630-69 Willow Swivel Chair
| Dimensions | 37 × 34 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
164069N Willow Swivel Chair
| Dimensions | 37 × 34 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Metal, Swivel |
| Style | Transitional |
2304 Arlie Chair
| Dimensions | 37 × 36 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
2634 Charlie Chair
| Dimensions | 37 × 40 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
2634 Charlie Chair
| Dimensions | 37 × 40 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
2B00-69 Banks Swivel Chair
| Dimensions | 34 × 31 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
2R04AL Rondell Leather Chair
| Dimensions | 41 × 57 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads |
| Style | Traditional |
3310-71 Pierce Swivel Glider
| Dimensions | 36 × 35 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Contemporary, Modern |
3904AL Hayli Leather Chair
| Dimensions | 37 × 33 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Black, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Upholstered |
| Style | Transitional |
3B04 Paxton Chair
| Dimensions | 39 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
3C04 Jakson Chair
| Dimensions | 36 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
3K04 Kylie Chair
| Dimensions | 38 × 35 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
470-69 Reynolds Swivel Chair
| Dimensions | 39 × 30 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Beige, Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Traditional |
5304LNR Salem Leather Chair with Nails
| Dimensions | 39 × 39 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
6054 Beau Chair
| Dimensions | 38 × 34 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Take a Seat: Living Room Chairs That Enhance Your Space
Do you find that your living room is a space people avoid? Does it need a refresh or a more comfortable aspect? Living room chairs may be the solution. Buying the correct chairs for your living room can turn a barren space into a stylish mecca of activity.
The benefits include:
- Increased style: Accent chairs for the living room can help to breathe new life into a space.
- Versatility: These chairs are suitable for more than just living rooms. From entryways to guest rooms and home offices, they can add style and comfort to any room.
- Comfort: Living room armchairs are some of the most comfortable chairs for any room, combining elegance and comfort.
Living room chairs allow you to bring a new aspect or element of style to your living room. From beige to blue, solid to paisley, comfortable, stylish and everything in between, you can rely on INTERIORS HOME to have everything you need.
Why Choose INTERIORS HOME?
When you partner with us for your design needs, you get access to multiple things, including:
- Free design consultation
- Many designs and styles
- Free measurement to help you find appropriately sized chairs
- Local, accessible styles and products
Embrace Comfort and Style With Chairs for Your Living Room
Let your living room evolve with your style. A living room accent chair or armchair can bring in some welcome change. Shop our collection today and find the perfect fit for your space.












