2634 Charlie Chair
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Depending upon which of England’s 400+ fabrics you choose, you can make the Charlie sectional understated and sophisticated or bold and dazzling… It’s all up to you! This silhouette features a loose border back and a simple roll arm. Available as a sofa, loveseat, sleeper, chair, ottoman, and multiple sectional configurations.
Additional information
| Dimensions | 37 × 40 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Paula Deen by Studio C Chairs
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.