
6C00-04 Cooper Chair
Call for Price

2634 Charlie Chair
$440.00 Original price was: $440.00.$335.00Current price is: $335.00.
6C00-10 Cooper Large Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Our Cooper collection is a plush and practical casual silhouette that will look great in any home! This style boasts a crescent arm, wooden block leg, and pillow back for ultimate comfort. Available as a sofa, loveseat, chair and a half, and matching ottoman.
Additional information
| Dimensions | 24 × 38 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Madison – Sequence Lake Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.