English Arm Chair
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 33 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
EZ6D00R Minimum Proximity Recliner
| Dimensions | 40 × 49 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Recline |
| Style | Traditional |
F924210SC Swivel Chair
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 43 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Traditional |
Harvey Ellis Side Chair, with Inlay Cherry
| Dimensions | 21 × 18 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
Kais Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Keene Chair
| Dimensions | 37 × 39 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Leather |
| Style | Traditional |



