Lowell Drink Table
Call for Price

Pine Cabinets and Bookcases Bookcase 30 X 84 - 3084
Call for Price
New Traditions Chair 021910
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The classic shape of this chair gets a modern makeover to make it a perfect choice for any room. It features a beautifully sculpted English arm, a semi-attached back for easy maintenance, and striking high tapered legs. Notice the shaping on the side, tapering from front leg to back. This generously scaled chair is plush and comfortable and makes up nicely in a variety of fabrics.
Additional information
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 33 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.