Today’s Hours Getting Hours
2R05AL Rondell Leather Sofa
| Dimensions | 41 × 99 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads |
| Style | Traditional |
Adam Sofa
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Brett Sofa with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
Brooks Sofa with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Upholstered |
| Style | Casual, Traditional |
Carson Leather Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Leather, Nailheads, Wood |
| Style | Traditional |
Carson Sofa
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 91 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Casual Retreat Sofa 742950
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
Claremont Motion Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
CM Leather Sofa L717750BD
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Metal, Nailheads, Wood |
| Style | Casual |
CM Leather Sofa L762350BD
| Weight | 157 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 100 × 39 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Wood |
| Style | Traditional |
Connor Sofa
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Fabric, Nailheads, Wood |
| Style | Transitional |
Conover Casual Power Reclining Sofa With Power Headrest And Lumbar
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Casual |
Custom Upholstery Great Room Sofa
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Devon Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 271 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 81 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Nailheads, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Durango Motion Sofa
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Nailheads, Recline, Reclining Furniture |
| Style | Traditional |
Eclectic and Traditional Living Room Sofas
Welcome guests or sit back and relax with our selection of sofas for your living room. We at Interiors Home carefully curate top-quality, stylish living room couches so you can have practical and elegant choices for your living areas.
Our Living Room Couches for Every Taste
Explore our living room sofas selection and find enough variety to make the right choice. From light cream colors to dark browns and greys, leather to fabric and traditional to contemporary, select the sofa that’ll effortlessly blend with your decor.
We Bring You Value You Can Trust
We provide quality living room sofas in various styles and with durable materials and designs. You can also use our complimentary design services to create a living room that fits your personality and budget with furniture that’s truly you.
Transform Your Living Room
Get started and make your purchase today. You can also find your nearest store and pop in to say hi.













