Today’s Hours Getting Hours
Watson End Table
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27.38 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Made from ash veneers and hardwood solids. Clean design finished in dark brown stained finish. Overscaled cocktail table. |
| Brand | Ashley Furniture |
Adria Tray
Lanry Table Lamp
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.75 × 8.88 × 16 in |
| Color | Metallic, Silver Finish |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Series Features | Brushed silver finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. (1) USB charging port. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Aleela Table Lamp
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 12 × 15.88 in |
| Color | Metallic, White, White/Gold Finish |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | Antique white and gold finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Garville Desk Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 10.25 × 17.63 in |
| Color | Black/Gold Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | Black and gold finished metal desk lamp. Metal shade. Adjustable arm and neck. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. Matching floor lamp – L734341. |
| Brand | Ashley Furniture |
Derex Tray
Cristela Wall Art
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 36.63 × 2.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Abstract design in shades of taupe, cream and silver. Gallery wrapped canvas. Glitter embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Finnlett 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 63.25 × 5.5 in |
| Color | Blue, Cream/Blue, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven cut pile, high-low diamond design in cream and blue. Indoor/outdoor safe. 7mm pile. Polypropylene. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |














