Barlin Mills Sofa
| Weight | 127 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 38 in |
| Color | Brown, Umber |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Series Features | An updated look to a inline favorite 872. Featuring a new faux leather and jumbo stitching. Loose seat cushions and attached backs with plastic tri-block legs. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bixler Sofa
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 79 × 37 in |
| Color | Green, Olive |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Altari Queen Sofa Sleeper
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 37 in |
| Color | Alloy, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Macleary Sofa
| Weight | 133.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 82 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Navy |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Tulen Reclining Sofa
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Brown/Beige, Mocha |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |




