Ancel Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 13.38 × 13.75 in |
| Color | Black/Brown, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black finished metal and brown finished wood table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Covybend Desk Lamp
Havalance TV Stand
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 77.63 × 9.25 in |
| Color | Brown/Beige, Two-tone, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | Casual farmhouse design. Made with Pine solids and veneer with engineered wood substrate. Two-tone finish scheme with distressed weathered gray tops and trim set on distressed vintage white case. The 67” wide TV stand features open shelving on the ends with two framed doors in the center. Turned posts provide a vintage charm. Matching piers and bridge complete the full size wall. Round metal knobs are finished with an aged iron color. W814-68 TV stand measures 74″ wide, features four doors with two adjustable shelves in the right and left cabinets and a single adjustable shelf behind the center glass front doors. An open center cubby space for electronics and cord management holes throughout. |
| Brand | Ashley Furniture |
Baronvale Desk Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 12.75 × 18 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black finished metal desk lamp. Metal shade. Adjustable arm and neck. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. Matching lamps – L206041, L206043 and L206044. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlomore Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.38 × 11.75 × 19.63 in |
| Color | White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | White finished glass and gold finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dashburn Sculpture
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.13 × 15.75 × 5.75 in |
| Color | Antique White/Black, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Series Features | Sculpture. Antique white finished wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jembeth 5′ x 7′ Rug
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 60.75 × 6.5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Multi, White, Yellow |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven shag, abstract design in cream, beige, gray, charcoal and gold. 30mm pile. 4.25″ braided tassel edge. Polyester, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Simburgh 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 63 × 5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in cream, tan, brown, gray and charcoal. Indoor/outdoor safe. 3mm pile. Polyester/polypropylene blend, backed with polypropylene. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Antique Brass 16″ Briana Lantern
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.13 × 9.38 × 18.25 in |
| Color | Antique Brass Finish, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Lantern. Antique brass finished metal. Holds up to (4) 3″ pillar handles (candles not included). Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Taylen Wall Decor
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 32.63 × 5 in |
| Color | Black/Gray, Black/Natural, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light, Medium |
| Series Features | Shades of Black, Gray and Natural Polyester Woven Wall Hanging. Indoor/Outdoor Safe. Global Design. Braided Cord for Hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |
Gold Finish Rounded Brocky Accent Mirror
Nollie Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.63 × 17.75 × 22.63 in |
| Color | Black/Gray, Gray, Transparent, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Gray frosted art glass table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Black Rounded Brocky Accent Mirror
Pearl Wall Art
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 33.75 × 33 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Abstract design in shades of navy, teal and tan. Gallery wrapped canvas. Hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |














