5/0 Platform Ftbd & Rails
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 5/0 Platform Ftbd & Rails | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 5/0 Platform Ftbd & Rails | Unique taper legs are integrated into the rails |
| 5/0 Platform Ftbd & Rails | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| 5/0 Platform Ftbd & Rails | No boxspring/foundation required |
| Dimensions | 66.50″W X 79.50″D X 15.50″H |
| Weight | 111.99 lbs |
| Unique taper legs are integrated into the rails | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| No boxspring/foundation required | Yes |
Additional information
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 79.5 × 66.5 × 15.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.