Domaine Writing Desk
Call for Price
Mackenzie 73" Highboy Open Console
Call for Price
5/0 Storage Footboard
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 5/0 Storage Footboard | Constructed of select hardwoods and random matched primavera veneer |
|---|---|
| 5/0 Storage Footboard | Natural woven material on headboard |
| 5/0 Storage Footboard | Custom designed hardware in an aged bronze finish |
| 5/0 Storage Footboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 5/0 Storage Footboard | Sleek full round tapered posts |
| 5/0 Storage Footboard | Queen Panel Bed: 37570-37573-37576 |
| 5/0 Storage Footboard | Fully Assembled: 65″ x 88″ x 66″ |
| Dimensions | 65.00″W X 02.87″D X 20.00″H |
| Weight | 97.44 lbs |
| Natural woven material on headboard | Yes |
| Custom designed hardware in an aged bronze finish | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered posts | Yes |
| Queen Panel Bed: 37570-37573-37576 | Yes |
| Fully Assembled: 65″ x 88″ x 66″ | Yes |
Additional information
| Weight | 97.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.87 × 65 × 20 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.