Serenity Paused Framed Print
Call for Price

LR-3000-81 - Essex Configurable Laf Chaise
Call for Price
Bellevue Queen Bed
"*" indicates required fields
Description
Regal elegance, in an on-trend traditional package sure to elevate your bedroom. With the rich whiskey brown finish and the eye-catching glint of a nailhead trim, the Bellevue queen bed has beautifully crafted detailing that will make you want to look closer. You’ll slumber in luxury, surrounded by the elegant, smooth traditional curves of the head and footboard, upholstered in creamy tan performance fabric. A true heirloom piece, the Bellevue brings regal elegance to last a lifetime.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 183.480 |
| Carton Weight | 242.000 lb |
| Product Weight | 209.9 lb |
| Carton Volume | 18.040 |
Additional information
| Weight | 209.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 65 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bellevue King Bed
| Weight | 227.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 81 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.