Loyal Companion Framed Prints, S/9
Call for Price

LR-3000-72 - Essex Configurable Raf Love Seat
Call for Price
Bellevue Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
Elegant yet practical, the Bellevue drawer chest is a true heirloom, with everlasting utility in a graceful package. A stately silhouette in a rich whiskey brown finish, this piece will house all your odds and ends and bring some opulence to your organization. Each soft-close drawer brings ample space for any need, topped off with gleaming pewter ring pulls. Perched on a classic taper leg, the Bellevue dresser is enduring style in a functional, everyday package.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 35.012 |
| Carton Weight | 233.000 lb |
| Product Weight | 212.3 lb |
| Carton Volume | 31.846 |
Additional information
| Weight | 212.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 40 × 55 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.