Equine Dynasty Framed Prints, S/9
Call for Price

LR-3000-62 - Essex Configurable Laf Love Seat
Call for Price
Bellevue Open Nightstand
"*" indicates required fields
Description
All the gravitas of a classic look, in a package complete with modern utility. The Bellevue nightstand boasts a stately silhouette that harkens back to opulent styles of the past, topped off with modern flairs and features. A true traditional piece, the sloping curves and gleaming gunmetal hardware bring an antique touch, while USB-A and USB-C ports included keep all your latest devices charged and within reach. With whisper-quiet soft close drawers to hold all your essentials, the Bellevue nightstand is convenience and style all in one.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 7.594 |
| Carton Weight | 53.000 lb |
| Product Weight | 48 lb |
| Carton Volume | 5.489 |
Additional information
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Mapleton 3 Drawer Nightstand in Maple
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Maple, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |
| Finish | Cider-503 |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.