Today’s Hours Getting Hours
Leesburg Bedroom Poster Footboard 6/0-6/6
Call for Price
Leesburg Bedroom Upholstered Headboard 5/0
Call for Price
Leesburg Queen Upholstered Bed
"*" indicates required fields
Description
Plush, grand and inviting, the Leesburg Queen Upholstered Bed features an exquisite cream-colored, diamond-tufted headboard with a rich mahogany border on the headboard and footboard, along with nailhead trim in an antique brass finish. Crafted of elegant cathedral and swirl mahogany veneers. The bed includes headboard, footboard and rails, and the headboard can be used alone.
Additional information
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 65.75 × 66 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Leesburg Bachelor’s Chest
Leesburg Buffet
Leesburg Demilune Hall Console
Leesburg Display Cabinet
Leesburg Dresser
Leesburg Entertainment Console
Leesburg King Poster Bed
Leesburg King Upholstered Bed
Related products
Custom Upholstered Barcelona Bonnet Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Storage |
| Style | Contemporary, Transitional |
Highlands Queen Bed
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Pink, Red, White |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Mission, Traditional |
Sienna Queen Panel Bed
| Dimensions | 91 × 67 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Modern Rivoli Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.