Today’s Hours Getting Hours
Santa Clara Solid Wood Bed
Call for Price
Santa Clara Solid Wood Bed
Call for Price
Santa Clara Solid Wood Bed
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Overall Dimensions | 77”W x 89”D x 67”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Caramel Brown |
| Weight | 249 lbs |
| Bed Overall Headboard Dimensions | 81″ x4″ x67″ |
| Bed Clearance Headboard To Floor | 5.9″ |
| Bed Clearance Footboard To Floor | 5.9″ |
| Bed Side Rail Dimension | 82″ x3″ x9″ |
| Bed Clearance Side Rails To Floor | 5.9″ |
| Bed Use Without Boxspring | YES |
| Bed Adjustable Mattress Compatible | NO |
Additional information
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 77 × 67 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Caramel Brown |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | California King |
| Collection | Santa |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Santa Barbara Solid Wood Oval Dining Table
Santa Barbara Solid Wood Round Mirror
Santa Clara Solid Wood 2dwr Nightstand
Santa Clara Solid Wood 6dwr Dresser
Santa Clara Solid Wood Bed – Toasted Brown
Santa Cruz Jute 1’x1′ swatch
Santa Cruz Jute 5’x8′
Related products
Ciao Bella Cal King Upholstered Bed- Speckled Gray
Ciao Bella King Upholstered Bed- Speckled Gray
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Cinema by Rachael Ray Metal Canopy Bed Queen
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Silver |
| Features | Metal, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.