709-203 – Mesa Chest
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Wire Brush Oak Veneers, Walnut Solids, Pin-Knotty Walnut Veneers, Oak Veneers, Maple Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Medium |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Top & Drawers/Case combination ONLY.Available in Cerused finishesFour drawers. Top drawer with center partition.Tip restraint included |
| Volume | 31 cft |
| Weight | 254 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 254 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 50 × 36.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.