Charlotte Full Rails W/ Decking
Call for Price
Round Dining Table-top
Call for Price
Adalaya Chest
"*" indicates required fields
Description
Deco charm abounds on this classically simple chest with applied geometric detailing on the drawers. The soft gray paint is rubbed through to a warm honey base and the cream top provides gentle contrast.
Product Details
| Item Weight | 69 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany |
| Dimensions | W:39 x D:15 x H:32 |
Additional information
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 39 × 32 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Art Deco |
| Collection | Adalaya |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.