Stockten English Arm Sofa with Casters
Call for Price
Destinations - Spencer Coffee Table in Honey
Call for Price
Armistead 2 Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
Showcasing understated style, this two drawer chest is layered in a dark walnut finished oak veneer accented with herringbone drawer fronts. Rests on a steel base in plated brushed brass with coordinating drawer pulls.
Additional information
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 33 × 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Armistead |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Berkshire Penley Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.