B2H-705 – Elliott Three Drawer Chest – Brown Rustic
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids, Metal |
|---|---|
| Distressing Level | Heavy |
| Notes | B2H Brown RusticThree soft-close drawersTextured pewter metal base and hardwareTip restraint included |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 174 lb |
Additional information
| Weight | 174 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 36 × 32 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Addison Andover Six Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.