Weekender Coastal Living Home Collection Bimini Chest
"*" indicates required fields
Description
The textured Bimini Chest is a true gem with a blue, wallpaper-wrapped body offset by long acrylic pulls. Bring an instant pop of color and storage into any interior with this serene selection.
Product Details
| Three drawers | Yes |
|---|---|
| two electrical outlets with 2 USB | Yes |
| wire access behind drawer | Yes |
| cedar in bottom drawer | Yes |
| Blue Seagrass finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 18 × 36 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blue Seagrass |
| Style | Coastal Contemporary |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Weekender Coastal Living Home Collection Boothbay Etagere
Weekender Coastal Living Home Collection Cabo Writing Desk
Weekender Coastal Living Home Collection Camden Credenza
Weekender Coastal Living Home Collection Captiva Credenza
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed King
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Havasu Cocktail Table
Weekender Coastal Living Home Collection Havasu End Table
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Berkshire Penley Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.