Charlotte 5 Drawer Chest
Call for Price

Azilis TABLES 50955/25+90232
Call for Price
C5H-201 – Casa Bella Louvered Drawer Chest – Timber Grey
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | C5H Timber GreyTip restraint included |
| Volume | 25 cft |
| Weight | 194 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 41.5 × 34.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Casa |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
C59-404 – Casa Bella Carved Credenza
C59-601 – Casa Bella Sunburst Cocktail Table
C59-621 – Casa Bella Sunburst Chairside Table
C5B-136 – Casa Bella Uph Bed – King 6/6 – Sierra
C5B-137 – Casa Bella Uph Bed – Cal King 6/0 – Sierra
C5B-156 – Casa Bella Carved Bed – King 6/6 – Sierra
C5B-205 – Casa Bella Louvered Dresser – Sierra
C5B-224 – Casa Bella Three Drawer Nightstand – Sierra
Related products
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.